Skip to main content

Jste začínající novinář nebo novinářka se zájmem o Evropu? Chcete se dozvědět více o fungování Evropské unie a Evropského parlamentu a zviditelnit tak evropská témata? Máte zájem ponořit se do evropských voleb v roce 2024? A chcete, aby byl váš hlas slyšet v debatě o Evropě?

Pak se přihlaste do bezplatného třídenního vzdělávacího programu Akademie ČTK, během něhož vás seznámíme s evropskými institucemi a jejich pravomocemi, s rolí Evropského parlamentu a evropských poslankyň a poslanců. Debatovat budete s novináři, kteří o EU píší a natáčejí, s akademiky, kteří se evropské problematice do hloubky věnují, i se samotnými poslanci a dalšími evropskými politiky.

Maraton akcí se uskuteční od pondělí 27. do středy 29. listopadu 2023. Školení a přednášky se budou konat v prostorách zpravodajské agentury ČTK v Praze, v pražském Kongresovém centru, v České televizi a Českém rozhlase.

Počet míst ve vzdělávacím programu je omezen – přijato bude pouze 20 zájemců z Prahy a regionů. Mimopražským zajistí organizátor bezplatné ubytování a proplatí dopravu. Všichni absolventi vzdělávacího programu dostanou certifikát o jeho absolvování a čtveřice nejlepších získá pozvánku k pracovnímu pobytu v Evropském parlamentu v Bruselu.

Předpoklady pro přijetí do programu:

✅ profesní zkušenost v oblasti médií (max. tři roky praxe)

✅ spolupráce s celostátním nebo regionálním médiem, veřejnoprávním nebo komerčním

✅ ukončené vysokoškolské studium (stačí bakalář) nebo odborné vzdělání

✅ pokud pracujete na volné noze, požádáme vás o ukázku několika vašich textů nebo jiných mediálních výstupů

✅ pokud nepůsobíte jako novinář v tištěných, televizních nebo rozhlasových médiích, ale jako tvůrce obsahu, multimediální manažer, televizní autor, influencer či datový specialista, máte šanci i vy, ozvěte se nám

Krátký motivační dopis a životopis zašlete do úterý 10. října na e-mail akademie@ctk.cz.

Školení pro mladé novináře je program Evropského parlamentu, který řídí a poskytuje ČTK a její vzdělávací centrum Akademie ČTK. Další informace najdete na webu Akademie ČTK v sekci EP – vzdělávání. Na sociálních sítích hledejte hastag #EUedu. Případné další dotazy zodpoví ředitelka Akademie ČTK Martina Vašíčková (vasickova@ctk.cz, tel. 602 632 170).