Skip to main content

Za spolek Faktory se naši členové Martin Kubeš a Denis Ivanov účastnili tiskové konference nového nastupujícího generálního ředitele České televize, Jana Součka. Ten na konferenci představil personální změny ve vedení ČT a plány do budoucna.

Novým ředitelem divize Digitální služby se stal Jan Maxa, ředitelkou divize Obsah se stala Tereza Polachová, divizi Zpravodajství a publicistika povede Petr Mrzina, Milan Fridrich pak povede divizi Program. Divizi Korporátních služeb povede Michal Fíla, k ruce mu bude Štěpánka Sunková, která má nově na starost marketing ČT. Ve známém složení pak zůstává Václav Myslík jako ředitel výroby, stejně tak beze změny zůstávají divize Finance a provoz v čele s Davidem Břinčilem a Technika, kterou vede Michal Kratochvíl.

Řeč padla i na televizní kanály a jednotlivé pořady. Souček chce obnovit vysílání ČT3, říká však, že musí fungovat v jiném módu, než jak stanice fungovala během covidu. Pro ČT2 je pak cílem vrátit do kanálu satiru a přidat talkshow s vysokou přidanou hodnotou po vzoru zahraničních západních médií.

Přišel dotaz i na pořad Reportéři. Nový ředitel chce dle svých slov “refresh” pořadu a investigativní žurnalistiky. Prvního října (den jeho nástupu do funkce) se dle svých slov seznámí s protokoly komisí, které poměry v Reportérech řešily. “Nevidím důvod pro razantní zásah, situací se ale budu zabývat dál. Informace mi přišly neucelené, schází určitá forma omluvy od ČT členům týmů za to, že nezajistila adekvátní pracovní prostředí,” dodává.

A my se za Faktory těšíme, až se s ním uvidíme v Olomouci na besedě o veřejnoprávních médiích, kterou jsme pro vás domluvili a chystáme ji.