Skip to main content

Poznejte naše grémium

Grémium spolku je vedoucím orgánem spolku. Koordinuje jeho aktivity a stará se o řádný chod spolku.

Bc. Martin Kubeš

předseda grémia

Martin Kubeš je marketér a idea maker, specializující se na politický a sociální marketing a komunikaci. Vystudoval sociálně-správní činnost, momentálně studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci, obor politická komunikace a politický marketing & žurnalistika. Mezi jeho záliby patří čtení, sledování surrealistických filmů a potulování se po galeriích.

Svatomír Urban

člen grémia pro partnerství

Svatomír Urban je studentem na Univerzitě Palackého v Olomouci. Má za sebou pracovní zkušenosti zejména jako event manager a má přehled o olomoucké scéně, ať se již jedná o soukromá sektor a domlouvání spolupráce s podniky a firmami, tak i co se týče neziskového sektoru a spolupráce s dalšími spolky.

Mgr. Michaela Vojtěchovská

člen grémia pro organizační záležitosti

Michaela Vojtěchovská vystudovala aplikovanou geografii a geoinformatiku na Masarykově univerzitě v Brně. Pracovala na dotačních programech ve firmě Envipartner či jako fullstack developerka v MKMV advisory group. Vystudovala magisterský program Geoinformatika na Univerzitě Palackého v Olomouci. Momentálně studuje doktorský program a pracuje jako výzkumnice na Univerzitě Palackého a Masarykově unierzitě. Ve svém výzkumu zabývá zejména eye-trackingovými technologiemi.

Poznejte výkonnou radu

Výkonná rada řeší dílčí provozní povinnosti spolku. Její členové jsou blízcí spolupracovníci grémia, kteří řeší delegovanou agendu.

František Smetana

Assistant to the Board

František Smetana studuje ekonomicko-manažerská studia a evropská studia a diplomacii na Univerzity Palackého v Olomouci. Absolvoval studijní pobyt ve Finsku. Zaměřuje se zejména na oblast ekonomie a managementu. Ve spolku Faktory zastává funkci Assistant to the Board.

Theo Mariánek

Secretary

Theo Mariánek je studentem žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Když zrovna kvůli špatné zatáčce neobjevuje nová městská zákoutí, rád se věnuje psaní povídek nebo kreslení ve věrné společnosti svého kávového hrnečku. Zajímá ho popkultura a historie, ale hlavně, jestli si může pohladit vašeho psa.

Eliška Ošťádalová

Social Media Manager

Eliška Ošťádalová studuje Biologii a Ekologii na přírodovědecké fakultě univerzity Palackého. Mimo studium pracuje jako fotografka a grafická designerka. Mezi její volnočasové aktivity patří kresba, výpravy do hor a sledování filmů.

Poznejte členy spolku

Tomáš Gros Němeček

člen spolku

Tomáš Gros je studentem na Katedře politologie a evropských studií Univerzity Palackého v Olomouci, kde si zvolil studijní program Politický marketing a politická komunikace v kombinaci s Politologii. Zajímá se především o českou politiku, ale i o světovou politiku. Je členem politické organizace. Svůj čas věnuje především studiu, ale také sportu a čtení knih.

Martin Málek

člen spolku

Martin Málek je studentem na Katedře politologie a evropských studií Univerzity Palackého v Olomouci, kde si zvolil studijní program Politický marketing a politická komunikace v kombinaci s evropskými studiemi. Zajímá se především o českou politiku a společenské dění, svůj čas věnuje zdokonalování svých dovedností a rozšiřování obzorů a vědomostí v rámci oboru, jenž studuje. Oblasti, kterým se věnuje primárně, jsou politická komunikace, sociální sítě a média.

Mgr. Michal Plánka

člen spolku

Michal Plánka v současné době studuje magisterský program Geoinformatika a geografie na Univerzitě Palackého v Olomouci. V rámci diplomové práce zkoumá hodnocení kriminality v Česku z pohledu geografie. Dva roky působil jako lektor a edutainer v interaktivním muzeu popularizace vědy Pevnosti Poznání v Olomouci. Příležitostně se věnuje dronům a designu.

Lukáš Modrý

člen spolku

Lukáš Modrý studuje informatiku se specializací na vývoj softwaru a programování. Mimo práci jako IT specialista se zabývá různými sportovními aktivitami. Pohybuje se v Olomouci a na znojemsku.

Denis Ivanov

člen spolku

Denis je původem z Ukrajiny, přestěhoval se do Olomouce, kde je studentem na Univerzity Palackého v Olomouci. Studuje filosofii a evropská studia a diplomacii. Pracuje jako QA pro technologickou firmu.

Mgr. Dominik Petýrek

člen spolku

Dominik Petýrek vystudoval na Katedře politologie a evropských studií Univerzity Palackého v Olomouci, kde se věnoval zejména Evropské unii, diplomacii a politickému marketingu. Má za sebou půlroční zkušenost z Bruselu v rámci českého předsednictví v Radě EU, profesně se věnuje zejména občanskému vzdělávání a/nebo projektovému řízení. Momentálně pracuje pro úřad vlády.

Michaela Přidalová

člen spolku

Michaela Přidalová je studentkou pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Je aktivním členem a lektorem Amnesty International. Zajímá se převážně o lidská práva, rovnoprávnost a kulturu, za kterou ráda vycestuje.

Tomáš Achilis

člen spolku

Tomáš Achilis studuje žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Při vymýšlení otázek do mediálních pubkvízů tedy zužitkuje nejen roztodivné statistiky nejrůznějších porno serverů, ale i vědomosti nabyté v posluchárnách na Křížkovského 14. Mimo hanáckou metropoli ho nejčastěji najdete v jesenických horách, protože jak pravil Goethe: Nade všemi vrcholky je klid.

Lucie Mazurková

člen spolku

Lucie je studentkou žurnalistiky, kterou baví vystupování v médiích nebo na sociálních sítích, a to hlavně před kamerou. Volnočasově ji baví sportování a cestování.

Daniel Moravec

člen spolku

Daniel Moravec studuje žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zajímá jej dění v popkultuře, obzvlášť na sociálních sítích. Ve volném čase rád objevuje nová místa, a při nepříznivém počasí sleduje reality shows.

Patrik Hulman

člen spolku

Patrik Hulman studuje dvouoborově Filmová studia a Televizní a rozhlasová studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Vedle studia pracuje i na různých filmových a uměleckých festivalech jako jsou AFO či PAF. Zajímá se o produkci, současnou kulturu a navštěvuje festivaly a koncerty všeho druhu.

Marie Sotonová

člen spolku

Marie je všechno a nic. Zabývá se především prací s textem a fotkou, ale ráda vám udělá i catering na míru nebo drasticky uklidí byt. Její předností jsou dobré komunikační schopnosti. Její chybou je to, že ráda mlčí. Budoucí femme fatale české žurnalistiky, která nejradši ze všeho kouká na AZ-kvíz s chlebem s tvarůžky v ruce a kočkou na klíně.

Sarah Hermanová

člen spolku

Sarah Hermanová je študentkou žurnalistiky na Univerzite Palackého. Má skúsenosti s redakčnou činnosťou, no omnoho viac ju baví fotografia, poézia či umenie všeobecne.

Matěj Mičiak

člen spolku

Matěj Mičiak je zaměstnaný jako elektromechanik lokomotiv. Vystudoval telekomunikace, poté opravoval pračky, až se nakonec dostal k lokomotivám. A tímto způsobem se jednou možná dostane až k letadlům. Je do jisté míry chaotický, ale hodný. Mimo jiné velmi rád peče a pěstuje chilli papričky.

Andrea Hupková

člen spolku

Andrea Hupková dvouoborově studuje Filmová studia a Archeologii. Má za sebou studium grafického designu, které ji i nadále ovlivňuje v každodenním životě, a zajímá ji především umění, móda a různá kreativní činnost.

Markéta Veselá

člen spolku

Markéta Veselá studuje Anglickou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, a volnočasově se věnuje lidem. Pozoruje, přehodnocuje a rozumí lidskému charakteru. Ráda debatuje o názorech opačných těm jejím, a vždy se snaží každého bez předsudků pochopit. Nabízí amatérskou psychologickou podporu a vždy s nadšením vyslechne. Kdyby měla vyzdvihnout svou silnou stránku, byly by to její organizační schopnosti. Mimo jiné ráda čte a věnuje se různorodým kreativním činnostem.

Staň se jedním z nás a pojď pracovat na skvělých projektech!